iOS app Android app

Saving Money Groceries

Eat Healthy (And Lose Weight) On Only $8 Per Day!

Donna Mincieli, PTI, RD | Posted 11.13.2012 | Healthy Living
Donna Mincieli, PTI, RD

There is this misconception that eating a healthy diet is more expensive than eating a junk diet. True, if you think loading your shopping cart with low-fat, sugar-free, low-calorie processed snacks is the answer to healthy eating and weight loss.